Ogrzewanie postojowe

Jesteśmy autoryzowanym serwisem Webasto i Eberspächer. Nasze wieloletnie doświadczenie i wiedza pozwalają na wykonywanie profesjonalnych napraw i montaży nowych instalacji. Wykonujemy również naprawy gwarancyjne. Serwisujemy ponadto ogrzewania Ardic.

Dlaczego mamy godzić się na wsiadanie do zimnego i wilgotnego samochodu jeśli możemy tego uniknąć, a jednocześnie przedłużyć żywotność silnika? Prawidłowo działające ogrzewanie postojowe Webasto albo Eberspächer to same korzyści dla pojazdu, jego właściciela oraz dla środowiska.

Ogrzewanie postojowe

Jakie są zalety posiadania ogrzewania postojowego?

  • Podgrzany do odpowiedniej temperatury silnik (nie występuje efekt tzw. zimnego startu).
  • Ciepłe i przyjazne warunki wewnątrz pojazdu. Natychmiast po wejściu do niego.
  • Czyste szyby – bezpieczne, suche i odlodzone.
  • Mniejsze zużycie elementów silnika podczas rozruchu.
  • Niski poziom zużycia paliwa i emisji spalin.
  • Wygodne sterowanie - zegarem, pilotem lub telefonem komórkowym.

Jak działa wodne ogrzewanie postojowe?

Paliwowe, wodne ogrzewania postojowe (Webasto i Eberspächer) stosowane są w celu przygotowania samochodu do jazdy. Po włączeniu w ciągu kilkunastu do kilkudziesięciu minut nagrzeje się silnik, wnętrze pojazdu i rozmrożą się szyby. Ogrzewania wodne montowane są w obiegu płynu chłodzącego i stosowane są głównie w samochodach osobowych. Aktywuje się je w zależności od wybranego sterowania - pilotem, telefonem komórkowym lub nastawiając w zegarze godzinę uruchomienia albo odjazdu. Ciepło uzyskuje się poprzez spalanie paliwa pobieranego ze zbiornika. W komorze ogrzewania płyn chłodzący nabiera temperatury i za pomocą pompy obiegowej przetłaczany jest do silnika oraz do nagrzewnicy. Pracujący wentylator wtłacza przez kratki nawiewowe odpowiednio podgrzane powietrze do wnętrza pojazdu.

Jak działa powietrzne ogrzewanie postojowe?

Paliwowe, powietrzne ogrzewania postojowe (Webasto i Eberspächer) montowane są niezależnie. Stosowane są głównie w samochodach dostawczych i pojazdach ciężarowych. Ciepło uzyskuje się poprzez spalanie paliwa pobieranego ze zbiornika. Agregat tego typu ogrzewa powietrze i tłoczy je za pomocą wewnętrznej dmuchawy. Konstrukcja urządzenia pozwala na ciągłą pracę.

Jakie są dostępne elementy sterujące dla ogrzewań postojowych Webasto i Eberspächer?

Listy dostępnych włączników przedstawiamy na dedykowanych podstronach po kliknięciu w odpowiedni link:

lista włączników Webasto
lista włączników Eberspächer

Ile kosztuje eksploatacja ogrzewania postojowego Webasto lub Eberspächer?

Jeden cykl ogrzewania samochodu osobowego w zimowy poranek kosztuje około złotówkę.
(Koszt orientacyjny przyjęty dla paliwa w cenie 5,00 PLN za litr, przy 20-30 minutowym okresie ogrzewania.)
Warto zwrócić uwagę na fakt, że koszt eksploatacji częściowo się zwraca, ponieważ oszczędzamy na paliwie, którego większą ilość potrzebowałby nienagrzany silnik.

Ile kosztuje montaż ogrzewania postojowego Webasto lub Eberspächer?

Ze względu na różnice techniczne pomiędzy modelami do każdego pojazdu przewidziano inny zestaw montażowy. Cena będzie się więc różniła w zależności od modelu pojazdu, a także wybranej mocy agregatu, wybranych elementów sterujących, a nawet stopnia integracji z systemem wentylacji. Dostępnych rozwiązań jest bardzo wiele ale możemy podać orientacyjny przedział od 4.000 zł, do 10.000 zł.

Zobacz też DEFA. Jak dojechać? Kontakt