Ogrzewanie postojowe

Jesteśmy autoryzowanym serwisem Webasto i Eberspächer. Nasze wieloletnie doświadczenie i wiedza pozwalają na wykonywanie profesjonalnych napraw i montaży nowych instalacji. Wykonujemy również naprawy gwarancyjne. Serwisujemy ponadto ogrzewania Ardic.

Dlaczego mamy godzić się na wsiadanie do zimnego i wilgotnego samochodu jeśli możemy tego uniknąć, a jednocześnie przedłużyć żywotność silnika? Prawidłowo działające ogrzewanie postojowe Webasto albo Eberspächer to same korzyści dla pojazdu, jego właściciela oraz dla środowiska.

Ogrzewanie postojowe

Jakie są zalety posiadania ogrzewania postojowego?

  • Podgrzany do odpowiedniej temperatury silnik (nie występuje efekt tzw. zimnego startu).
  • Ciepłe i przyjazne warunki wewnątrz pojazdu. Natychmiast po wejściu do niego.
  • Czyste szyby – bezpieczne, suche i odlodzone.
  • Mniejsze zużycie elementów silnika podczas rozruchu.
  • Niski poziom zużycia paliwa i emisji spalin.
  • Wygodne sterowanie - zegarem, pilotem lub telefonem komórkowym.

Jak działa wodne ogrzewanie postojowe?

Paliwowe, wodne ogrzewania postojowe (Webasto i Eberspächer) stosowane są w celu przygotowania samochodu do jazdy. Po włączeniu w ciągu kilkunastu do kilkudziesięciu minut nagrzeje się silnik, wnętrze pojazdu i rozmrożą się szyby. Ogrzewania wodne montowane są w obiegu płynu chłodzącego i stosowane są głównie w samochodach osobowych. Aktywuje się je w zależności od wybranego sterowania - pilotem, telefonem komórkowym lub nastawiając w zegarze godzinę uruchomienia albo odjazdu. Ciepło uzyskuje się poprzez spalanie paliwa pobieranego ze zbiornika. W komorze ogrzewania płyn chłodzący nabiera temperatury i za pomocą pompy obiegowej przetłaczany jest do silnika oraz do nagrzewnicy. Pracujący wentylator wtłacza przez kratki nawiewowe odpowiednio podgrzane powietrze do wnętrza pojazdu. Warto pamiętać o zasadzie "czas ogrzewania = czas jazdy", aby akumulator rozruchowy był zawsze doładowany.

Jak działa powietrzne ogrzewanie postojowe?

Paliwowe, powietrzne ogrzewania postojowe (Webasto i Eberspächer) montowane są niezależnie. Stosowane są głównie w samochodach dostawczych i pojazdach ciężarowych w celu utrzymywania nastawionej temperatury we wnętrzu pojazdu. Ciepło uzyskuje się poprzez spalanie paliwa pobieranego ze zbiornika. Agregat tego typu ogrzewa powietrze i tłoczy je za pomocą własnej dmuchawy. Konstrukcja urządzenia pozwala na ciągłą pracę. Świetnie nadaje się do spania w pojeździe.

Jakie są dostępne elementy sterujące dla ogrzewań postojowych Webasto i Eberspächer?

Listy dostępnych włączników przedstawiamy na dedykowanych podstronach po kliknięciu w odpowiedni link:

lista włączników Webasto lista włączników Eberspächer

Ile kosztuje eksploatacja ogrzewania postojowego Webasto lub Eberspächer?

W przypadku ogrzewania wodnego jeden trzydziestominutowy cykl ogrzewania samochodu osobowego w zimowy poranek kosztuje około złotówkę*. Warto zwrócić uwagę na fakt, że koszt eksploatacji częściowo się zwraca, ponieważ oszczędzamy na paliwie, którego większą ilość potrzebowałby nienagrzany silnik.
Przykładowe ogrzewanie powietrzne Airtronic D2 o mocy 2kW pobiera w zależności od warunków od 0,1 do 0,28 litra na godzinę pracy. Daje nam to od 0,50 zł do 1,40 zł na godzinę*, a jeśli temperatura nie spada, to urządzenie przechodzi w tryb czuwania, więc koszt może być jeszcze niższy.
*Koszt orientacyjny przyjęty dla paliwa w cenie 5 zł za litr.

Ile kosztuje montaż ogrzewania postojowego Webasto lub Eberspächer?

Ze względu na różnice techniczne pomiędzy modelami do każdego pojazdu przewidziano inny zestaw montażowy. Cena będzie się więc różniła w zależności od modelu pojazdu, a także wybranej mocy agregatu, wybranych elementów sterujących, a nawet stopnia integracji z systemem wentylacji. Dostępnych rozwiązań jest bardzo wiele ale możemy podać orientacyjny przedział od 4.000 zł, do 10.000 zł.

Co to jest rozbudowa dogrzewacza do ogrzewania postojowego?

Wiele aut fabrycznie wyposażono w dogrzewacze silnika diesla. Użytkownicy często nie wiedzą, że ich samochód ma dodatkowe ogrzewanie spalinowe. Dogrzewacz uruchamia się w niskich temperaturach, aby przyspieszyć osiągnięcie temperatury roboczej silnika. Takie dogrzewacze można przerobić na ogrzewanie postojowe. Koszt rozbudowy jest znacznie niższy, niż montażu ogrzewania postojowego od zera. Zainteresowanych prosimy o kontakt.

Ile kosztuje diagnostyka ogrzewania postojowego Webasto lub Eberspächer?

200 zł brutto

Zobacz też DEFA. Jak dojechać? Kontakt